Wybór maszynki do tatuażu i ustawienia

Maszynka do tatuażu to niezastąpione urządzenia, z którym spotkać się można w każdym profesjonalnym salonie tatuażu. Maszynki do tatuażu zostały opracowane już w latach 90. XIX wieku. Po raz pierwszy pojawiły się w Ameryce, jednak obecnie są już standardem w gabinetach na całym świecie. Choć nie są to skomplikowane urządzenia, wiele osób zastanawia się, jak podłączyć maszynkę do tatuażu czy jak ustawić igłę w maszynce do tatuażu.

Oto najważniejsze informacje na ten temat. Dowiesz się również, jaka maszynka do nauki tatuażu sprawdzi się najlepiej.

Spis treści

Jak działa maszynka do tatuażu?

Zasada działania maszynek do tatuażu różni się w zależności od ich rodzaju. Wyróżnia się m.in.: maszynki pneumatyczne, cewkowe i rotacyjne.

Maszynki pneumatyczne działają na podstawie sprężarki powietrza. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo lekkie, a przez to świetnie leżą w dłoni, nawet po wielu godzinach żmudnej pracy.

Maszynki cewkowe działają na zasadzie pola magnetycznego wytwarzanego przez cewki, dzięki któremu możliwe jest wprawienie w ruch igły. Parametry takie jak głębokość oraz prędkość tatuowania można dostosować za pomocą specjalnych śrub. Maszynki cewkowe należą do najtańszych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Ostatni rodzaj, czyli maszynki rotacyjne, które często nazywane są również obrotowymi, działają dzięki silnikowi, który napędza ruch pulsacyjny igły.

Jaka maszynka do tatuażu na początek będzie dobrym wyborem – maszynka do tatuażu cewkowa czy rotacyjna?

Świetnie sprawdzi się maszynka cewkowa, która cechuje się długą żywotnością, uniwersalnością ustawień, niską ceną i bardzo łatwą wymianą elementów.

Maszynka do tatuażu – jak złożyć to urządzenie?

Jeśli jesteś początkującym tatuażystą, pewnie zastanawiasz się, jak ustawić maszynkę do tatuażu.

W zależności od rodzaju maszynki, można wyregulować jej niektóre parametry. Dobór ustawień jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa to efekt pracy. Najważniejsza jest odpowiednia głębokość oraz prędkość tatuowania, choć lista rzeczy, które można zmienić, w większości przypadków bywa znacznie dłuższa. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj maszynki postanowiłeś wybrać oraz jaki jest to model. Droższe maszynki do tatuażu, zazwyczaj oferują znacznie więcej możliwości niż najtańsze odpowiedniki.

Niezmiernie ważną kwestią w kontekście ustawień maszynki do tatuażu, jest poprawne zamontowanie igły. W przypadku tradycyjnej igły, najpierw należy zamontować do rury odpowiednią końcówkę, która będzie do niej pasować. Kiedy już zostanie to zrobione, można przystąpić do nałożenia gryfu oraz uchwytu mocującego igłę. Na samym końcu należy dobrze dokręcić rurę i wyregulować wysuw igły.

Igły do tatuażu El Cartel 0.35 11RL
Wysyłka 24h
0.35
11
RL
Kod: 148454

Towar dostępny

13,25 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9RL
Wysyłka 24h
0.35
9
RL
Kod: 148453

Towar dostępny

13,00 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 7RL
Wysyłka 24h
0.35
7
RL
Kod: 148452

Towar dostępny

13,00 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9 Flat 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
9
Flat
Kod: 138486

Towar dostępny

12,93 €

Ile kosztuje maszynka do tatuażu?

Maszynka do tatuażu to bardzo ważny i jednocześnie niezbędny zakup dla każdego początkującego tatuażysty. Dobra wiadomość jest taka, że koszt tego typu urządzeń nie jest zbyt duży i z całą pewnością, większość osób będzie mogła sobie na niego pozwolić.

Ceny maszynek, które nadają się do wykonywania tatuaży, rozpoczynają się od 500 zł. Natomiast urządzenia z wyższej półki zazwyczaj kosztują ponad 2500 złotych.

Zdecydowanie lepiej wybrać droższe modele, które pomimo stosunkowo wysokiej ceny, posłużą nam dłużej i zagwarantują znacznie lepszą jakość pracy. Przed wyborem warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany dany model.

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości maszynki do tatuażu oraz innym profesjonalnym wyposażeniu Twojego studia, koniecznie zajrzyj do oferty El Cartel. Znajdziesz u nas profesjonalne wyposażenie studia tatuażu, obejmujące nowoczesny sprzęt i specjalistyczne akcesoria, z których na pewno będziesz zadowolony.