Handpoke – co to i jak zacząć?

Tatuowanie to technika zdobienia ciała, która wbrew pozorom, znana jest już od bardzo dawna. Z biegiem czasu wcale nie traci na popularności – wystarczy tylko przyjrzeć się ludziom na ulicy. Wiele z nich ma piękne zdobienia na różnych częściach ciała. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się handpoke. Ile się trzyma ten rodzaj tatuażu oraz na czym to właściwie polega?

Handpoke, czyli tatuowanie bez maszynki

Handpoke to technika tatuowania ciała, która różni się od tradycyjnych metod tym, że nie używa się w niej maszynki. Zdobienia powstają poprzez ręczne tatuowanie przy użyciu igły. Zrobienie tatuażu bez maszynki wielu osobom wydaje się dość trudnym zadaniem, jednak wcale nie brakuje miłośników tego rozwiązania. Handpoke często określany jest również jako tatuaż metodą kropkową, ponieważ wbijając igłę, tworzą się charakterystyczne kropki, które koniec końców przedstawiają konkretny wzór.

Spis treści

Handpoke – jak zacząć?

Wiele osób marzy o tym, aby mieć tatuaż handpoke. Jak zrobić tego typu zdobienie i od czego warto zacząć? W pierwszej kolejności należy wyposażyć się w niezbędne akcesoria, bez których niemożliwe będzie prawidłowe wykonanie wzoru.

To, co będzie potrzebne, to przede wszystkim igły do handpoke, profesjonalny tusz, jednorazowe rękawiczki oraz sprawdzony środek do dezynfekcji skóry. To, co może Ci się jeszcze przydać, to kalka, która często używana jest do odbijania gotowych wzorów. Jeśli wyposażysz we wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria, to już połowa sukcesu.

Teraz czas dowiedzieć się nieco więcej o handpokejak zrobić to poprawnie oraz które igły sprawdzą się najlepiej.

Handpoke – jak wbijać igłę?

Zaczynasz swoją przygodę z handpoke? Co potrzebne jest do tej techniki – już wyjaśniliśmy, przejdźmy zatem do konkretów, czyli jak tatuować handpoke.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie jest to proste zadanie, a żeby efekt był zadowalający, wymagana jest wcześniejsza praktyka. Wbijanie igły powinno odbywać się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Należy powoli i delikatnie wbić ją w skórę, pamiętając o tym, by nie zrobić tego zbyt głęboko, ponieważ skutkiem tego może być nieestetyczna blizna.

Kiedy już część wzoru będzie wykonana, warto zrobić sobie chwilę przerwy i przemyć tatuowane ciało specjalnym mydłem. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy dotychczasowa technika była prawidłowa, czy należy coś zmienić.

Handpoke – jakie igły sprawdzą się najlepiej?

Wielu tatuatorów zastanawia się nie tylko nad tym, jak zrobić tatuaż handpoke, ale również nad kwestią igieł. To, jaka igła do handpoke sprawdzi się najlepiej, w dużej mierze zależy od rodzaju projektu.

Najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze, to przede wszystkim długość stożka igły do tatuażu. Z reguły im jest ona większa, tym igła bardziej będzie uszkadzać skórę. Wyróżnia się igły z krótkim, długim i bardzo długim ostrzem.

Należy zwrócić uwagę również na średnicę igieł. Wśród najczęściej używanych i jednocześnie najbardziej uniwersalnych znajdują się igły o średnicy 0,35 i 0,30 mm. Kolejna ważna kwestia to rodzaj igieł. W ofercie El Cartel można znaleźć profesjonalne igły do handpoke, dzięki którym, Twój projekt będzie wykonany z największą dokładnością i precyzją. Jeśli zastanawiasz się, jakie igły do handpoke będą najlepsze, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Igły do tatuażu El Cartel 0.35 11RL
Wysyłka 24h
0.35
11
RL
Kod: 148454

Towar dostępny

12,62 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9RL
Wysyłka 24h
0.35
9
RL
Kod: 148453

Towar dostępny

12,39 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 7RL
Wysyłka 24h
0.35
7
RL
Kod: 148452

Towar dostępny

12,39 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9 Flat 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
9
Flat
Kod: 138486

Towar dostępny

12,31 €

Handpoke – ile się trzyma?

To, czy tatuaże handpoke znikają, dla wielu osób jest niemałą zagadką, jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, tatuaże wykonywane tą metodą są równie trwałe co te, wykonane z użyciem maszynki.

Odpowiedź na pytanie, czy handpoke znika, jest więc bardzo prosta. Absolutnie nie! Pod warunkiem że został wykonany przez doświadczonego tatuatora, który wie, jak zrobić go prawidłowo. Z założenia tatuaż handpoke powinien trzymać się całe życie, chyba że właściciel postanowi go usunąć.

Tatuaż handpoke czy maszynka? Która z metod jest popularniejsza?

Handpoke czy maszynka? Pomimo tego, że handpoke jest znacznie starszą metodą tatuowania, to nie jest jeszcze ona tak popularna jak tatuowanie z użyciem tradycyjnej maszynki.

Jednak analizując obecne trendy, można odnieść wrażenie, że coraz więcej osób zainteresowanych jest projektami, wykonywanymi w sposób ręczny. Jak wskazuje wielu klientów, tatuaże handpoke są niezwykle urokliwe i absolutnie wyjątkowe, a to jest znakomitym argumentem, przemawiającym za tym, aby wybrać właśnie tę metodę.

Czy handpoke boli?

Wielu klientów zadaje tatuażystom pytanie, czy handpoke boli bardziej niż tatuaż wykonany przy użyciu maszynki. Na szczęście, dzięki temu, że cały proces przebiega bardzo powoli, handpoke uważany jest za znacznie mniej bolesny.

Można nawet powiedzieć, że z perspektywy klienta, jest to bardzo relaksujący rytuał, który w żadnym stopniu nie wywołuje negatywnych odczuć. Chyba że klient jest wyjątkowo wrażliwy na ból, a takie przypadki również się zdarzają. Pomimo tego, metoda handpoke będzie znacznie lepszym wyborem w przypadku osób, które bardzo obawiają się nieprzyjemnych ukłuć, gdyż będą one zredukowane do minimum.

Jak dbać o tatuaż handpoke>?

Bardzo ważną częścią procesu gojenia się tatuażu handpoke, jest odpowiednia pielęgnacja, która powinna rozpocząć się od razu po jego wykonaniu. Bezpośrednio po zabiegu koniecznie należy zdezynfekować skórę, aby nie doprowadzić do infekcji. Świeży tatuaż powinien być również owinięty w specjalną folię, której zadaniem jest ochrona przed różnymi zanieczyszczeniami.

Po upływie kilkudziesięciu godzin od zabiegu, można zacząć go delikatnie przemywać. W tym celu świetnie sprawdzą się specjalistyczne preparaty, ale także zwykły żel do higieny intymnej lub inny o równie łagodnym działaniu. Po osuszeniu tatuażu należy go nawilżyć, używając pantenolu lub alantoiny. Najlepiej nakładać ją co około 2-3 h.