Dla profesjonalistów

 1. Jak przygotować stanowisko pracy w studiu tatuażu?
  Tatuaż to sztuka, a każdy artysta potrzebuje odpowiedniego miejsca pracy. I chociaż każdy tatuator ma unikalny styl, jest jedna rzecz, która zawsze musi być stała w pracy tatuażystów – higiena i organizacja stanowiska.
  Read more »
 2. Jaka stawka VAT obowiązuje w studio tatuażu?
  Co sprawia, że ceny tatuaży są tak różnorodne? Czy to zależy od artysty? Lokalizacji studia? Rozmiaru i złożoności wzoru? Odpowiedź na te pytania jest twierdząca, ale jest jeszcze jeden, nieco subtelniejszy gracz w tym skomplikowanym równaniu – podatek VAT. Okej, wiemy, co myślisz. Podatki? Serio? Czy nie moglibyśmy porozmawiać o czymś bardziej ekscytującym jak najnowsze trendy w tatuażach czy tipy dotyczące pielęgnacji? Zgadza się, podatki mogą wydawać się nudne, ale zapoznanie się z podstawami podatkowymi pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tatuaż kosztuje tyle, ile kosztuje. Więc zróbmy to – rozbierzmy ten temat na czynniki pierwsze.
  Read more »
 3. Jak zbudować portfolio tatuażowe? Poradnik dla początkujących artystów
  Jeżeli myślisz o rozpoczęciu pracy jako tatuator/tatuatorka, najlepiej jest poszukać stażu w salonie tatuażu. W ten sposób pod okiem doświadczonych kolegów i koleżanek można szlifować swój warsztat i zdobyć niezbędną w tym zawodzie wiedzę.
  Read more »
 4. Jak poprawnie czyścić i sterylizować sprzęt do tatuażu?
  Czyszczenie sprzętu do tatuażu jest kluczową kwestią w przypadku tatuatorów. Niezależnie od tego, czy posługujesz się na co dzień maszynką cewkową, czy rotacyjną, powinna być odpowiednio wyczyszczona i poddana sterylizacji.
  Read more »
 5. Jak ustawić maszynkę do tatuażu?
  Jak przygotować maszynkę do tatuażu? To pytanie zadaje sobie szczególnie wielu początkujących tatuażystów. Odpowiednia regulacja maszynki jest niezwykle ważna, wymaga doświadczenia, a przede wszystkim cierpliwości.
  Read more »
 6. Wady i zalety kartridży do tatuaży
  Zastanawiasz się, jakie są wady i zalety kartridży do tatuaży? Zapraszamy do czytania!
  Read more »
 7. Czy studio tatuażu musi mieć kasę fiskalną?
  Czy studio tatuażu musi mieć kasę fiskalną? Dowiedz się więcej o możliwościach rozliczania!
  Read more »
 8. Gdzie kupić najlepsze igły do tatuażu? Jakie igły kupić?
  Gdzie kupić dobre igły do tatuażu? Sprawdź nasze propozycje!
  Read more »