Igły do cieniowania tatuaży

Cieniowanie tatuażu to wbrew pozorom dość skomplikowana czynność, która wymaga od tatuatora dużej wprawy, wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia, które pozwoli na uzyskanie zachwycającego efektu. Do tego zadania niezbędne będą także odpowiednie narzędzia, akcesoria oraz igły do cieniowania. Profesjonalny sprzęt w rękach profesjonalnego artysty to gwarancja idealnych i delikatnych przejść pomiędzy tonami koloru, które wspaniale uwydatni piękno wzoru oraz podkreśli jego walory estetyczne.

sort-descending
Filtry

Ogranicz do kategorii
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9RS SHADER 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
9
RS
Kod: 138476

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 7RS SHADER 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
7
RS
Kod: 138475

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 5RL LINER 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
5
RL
Kod: 138474

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 3RS SHADER 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
3
RS
Kod: 138473

Towar dostępny

12,31 €

Produkty 4

Do sprawnego wykonania cieniowanego tatuażu można wykorzystać aż trzy metody. Wyróżniamy metodę klasyczną, zwaną Soft Shading, Whip Shading oraz Dotwork. Do każdej z tych metod będą potrzebne inne typy igieł. W sklepie ElCartel znajdziesz igły do cieniowania tatuażu w bardzo wielu wersjach i rozmiarach. Wszystkie wykonane zostały z najlepszych materiałów, gwarantujących idealną ostrość, a zatem wygodę użytkowania i precyzję tworzonego efektu.

Jakie igły do cieniowania?

Klasyczna metoda cieniowania Soft Shading pozwala uzyskać idealne efekty, które wspaniale prezentują się szczególnie na tatuażach tradycyjnych i realistycznych. Precyzyjne ustawienie maszynki, odpowiednie igły do cieniowania tatuaży z naszego sklepu oraz sprawna ręka doświadczonego tatuażysty sprawią, że uzyskany efekt będzie głęboki i atrakcyjny. Do tatuowania cienia metodą Soft Shading najlepsze będą igły typu Round Shade oraz Soft Edge Magnum. Igła do cieniowania typu RS posiada budowę zbliżoną do modelu Round Liner wykorzystywanego do tworzenia konturów. Zazwyczaj posiadają od 3 do 14 igieł w zestawie ułożonych w kształt okręgu. Aby uwidocznić na skórze ruchy igły, polecamy wykorzystać metodę Whip Shading. W tym przypadku będziesz potrzebować igły do cieniowania typu Round Shade oraz Flat z płasko ułożonymi trzpieniami. Największym wyzwaniem dla tatuażysty będzie metoda Dotwork, czyli cieniowanie kropkami. Do wykonania tego zadania sprawdzi się igła do cieniowania oraz konturowania typu Round Liner wyposażona w trzpienie o średnicy 0,25 mm.
Jak cieniować tatuaż?

Cieniowanie tatuażu to proces wymagający precyzyjności i umiejętności. Wybierz odpowiednie igły do cieniowania tatuażu dla różnych efektów. Przygotuj tusz, mieszając go z roztworem fizjologicznym dla różnych tonów. W trakcie tatuowania trzymaj igłę do cieniowania pod kątem 45 stopni do skóry. Ruchy powinny być płynne, zawsze w jednym kierunku. Przerwy między sesjami są kluczowe dla regeneracji skóry.

Jak rozcieńczyć tusz do cieniowania?

Tusz można rozcieńczyć za pomocą specjalistycznych preparatów lub za pomocą takich środków, jak woda demineralizowana, sól fizjologiczna czy woda oczarowa. Warto jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach. Do zdezynfekowanej butelki odmierz tusz, na przykład 10% pojemności butelki, i uzupełnij wybranym środkiem do rozcieńczania. W butelce umieść sterylizowane kulki ceramiczne lub ze stali nierdzewnej, które ułatwią mieszanie tuszu. Bez nich pigment może osiadać na dnie, co wpłynie na konsystencję tuszu.

Jakie są techniki cieniowania tatuażu?

Wśród wielu technik cieniowania tatuażu można wyróżnić kilka najpopularniejszych. Technika black and grey polega na użyciu czarnego tuszu, który jest rozcieńczany, aby otrzymać różne odcienie szarości, dające efekt cienia i głębi. Technika dotwork, jak sama nazwa wskazuje, polega na tworzeniu wzoru przez nakładanie drobnych kropek. Natomiast w whip shading widoczny jest ruch igły, co daje miękkie, rozmyte krawędzie.

Do cieniowania tatuaży dostępne są poniższe rodzaje igieł:

W ofercie dostępne są również igły do innych celów:

activeshop.com.pl Reviews with ekomi-pl.com