Zdobywam doświadczenie

 1. Maszyna cewkowa czy rotacyjna? Czym się różnią maszynki do tatuażu?
  Maszynka cewkowa czy rotacyjna? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu początkujących tatuatorów – i nie tylko. Wybór odpowiedniego sprzętu do tatuażu jest czymś więcej niż tylko decyzją o kupnie nowego gadżetu.
  Read more »
 2. Jak przygotować stanowisko pracy w studiu tatuażu?
  Tatuaż to sztuka, a każdy artysta potrzebuje odpowiedniego miejsca pracy. I chociaż każdy tatuator ma unikalny styl, jest jedna rzecz, która zawsze musi być stała w pracy tatuażystów – higiena i organizacja stanowiska.
  Read more »
 3. Z czego powstaje tusz do tatuażu?
  Zastanawiałeś się kiedyś, jakie sekrety kryją te małe buteleczki z tuszem, które zamieniają skóry w żywe płótna? Co tak naprawdę daje tatuażom te oszałamiające barwy, od głębokiej czerni po jasne pastele? Nie, to nie jest magia – choć efekt może sprawiać takie wrażenie.
  Read more »
 4. Jak zbudować portfolio tatuażowe? Poradnik dla początkujących artystów
  Jeżeli myślisz o rozpoczęciu pracy jako tatuator/tatuatorka, najlepiej jest poszukać stażu w salonie tatuażu. W ten sposób pod okiem doświadczonych kolegów i koleżanek można szlifować swój warsztat i zdobyć niezbędną w tym zawodzie wiedzę.
  Read more »
 5. Tatuowanie zmian skórnych - czy można zrobić tatuaż na rozstępach i bliznach?
  Tatuaż może stanowić piękną i spektakularną ozdobę ciała. Możesz nanieść na swoją skórę dowolny wzór, który znacząco zmieni Twój wygląd.
  Read more »
 6. Jak zacząć praktykę w studiu tatuażu? Gdzie jej szukać?
  Jeżeli marzysz o rozpoczęciu pracy jako tatuażysta, najlepszym sposobem na zdobycie niezbędnego doświadczenia jest odbycie praktyk w studio tatuażu. Nie jest to proste zadanie, zważywszy na dużą konkurencję w tej branży.
  Read more »
 7. Cieniowanie tatuażu - jakie są rodzaje?
  Istnieje wiele technik oraz stylów tatuaży. Dzięki temu każdy może umieścić na swoim ciele właśnie taki wzór, o jakim zawsze marzył. Niesłabnącą popularnością cieszą się tatuaże cieniowane, które charakteryzują się głębią, wielowymiarowością i oryginalnością.
  Read more »
 8. Dlaczego igły do tatuażu mają termin ważności? Czemu nie powinno się używać przeterminowanych igieł?
  Czy igły mają termin ważności? Choć może to zdziwić wiele osób, ale tak – igły należy stosować do czasu określonego na etykiecie.
  Read more »
 9. Jak poprawnie czyścić i sterylizować sprzęt do tatuażu?
  Czyszczenie sprzętu do tatuażu jest kluczową kwestią w przypadku tatuatorów. Niezależnie od tego, czy posługujesz się na co dzień maszynką cewkową, czy rotacyjną, powinna być odpowiednio wyczyszczona i poddana sterylizacji.
  Read more »
 10. Jak ustawić maszynkę do tatuażu?
  Jak przygotować maszynkę do tatuażu? To pytanie zadaje sobie szczególnie wielu początkujących tatuażystów. Odpowiednia regulacja maszynki jest niezwykle ważna, wymaga doświadczenia, a przede wszystkim cierpliwości.
  Read more »
Strona