Jak i jacy klienci wybierają studio tatuażu?

Klienci studia tatuażu bywają bardzo różnorodni. Obecnie na tatuaż może sobie już pozwolić każdy, a więc nic dziwnego, że do studia przychodzą zarówno młode, jak i starsze osoby, lekarze, prawnicy, pielęgniarki i wiele innych osób, które jeszcze kilkanaście lat temu na pewno nie zdecydowałyby się na tatuaż.

Na szczęście na przestrzeni lat wiele się zmieniło i tatuaż nie jest już kojarzony tylko z przestępcami. Na ulicach spotkać można coraz więcej osób, których ciała przyozdobione są pięknymi malunkami. Jak wygląda grupa docelowa klientów tatuujących się? Sprawdźmy!

Spis treści

Jak pozyskać więcej klientów na tatuaż?

Wielu właścicieli gabinetów tatuaży zastanawia się, jak zdobyć więcej klientów. Pozyskanie klienta, bez względu na branżę, nie jest prostą sprawą. Kluczowe są tutaj przede wszystkim odpowiednie formy reklamy, które wzbudzą zaufanie klientów. Aby salon tatuażu mógł się szybko rozwijać, warto postawić np. na kampanię reklamową, dzięki której informacje o gabinecie będą pojawiać się w social mediach, na różnych stronach internetowych czy w wyszukiwarce.

Dobrą reklamą będzie również własna strona internetowa, na której można umieścić najważniejsze informacje o firmie, prowadzić bloga, udostępnić galerię zdjęć zrealizowanych projektów, a także cenne wskazówki dotyczące przygotowania do zabiegu, jak i dbania o tatuaż.

Jacy są klienci studiów tatuażu?

Kto się tatuuje najczęściej? Na to pytanie bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko to zależy od konkretnego salonu, lokalizacji i charakteru realizowanych projektów. Jednak jak wskazują najbardziej doświadczeni tatuażyści, najliczniejszą grupę stanowią przede wszystkim młode osoby. Niekiedy na tatuaż decydują się nawet niepełnoletnie osoby – jednak należy pamiętać o tym, że w takim przypadku, powinni oni okazać zgodę prawnego opiekuna.

Klienci salonów tatuażu są bardzo zróżnicowani, jednak ogólnie rzecz biorąc, można ich podzielić na dwie podstawowe grupy.

Pierwszą z nich stanowią osoby wyluzowane, które niczym się nie przejmują, natomiast drugą osoby dość przestraszone, skrępowane i zestresowane zabiegiem. W zależności od tego, z kim ma się do czynienia, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio zadbać o klienta. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o tę drugą grupę. Każda osoba, która znajduje się w gabinecie, powinna czuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo, a więc należy zrobić wszystko, aby tak właśnie było.

Utrzymanie klienta – trudne, ale nie niemożliwe

Każdy gabinet tatuażu, powinien postarać się o utrzymanie klienta. Niestety w tej branży jest to wyjątkowo trudne, ze względu na to, że bardzo dużo osób, decyduje się wyłącznie na jeden tatuaż, nie więcej.

Trzeba więc zastanowić się, jak zachęcić klientów do wykonania kolejnych – oczywiście tutaj najlepszą formą reklamy będzie solidnie zrealizowany pierwszy projekt. Dla wielu osób pierwszy tatuaż ma wyjątkowe znaczenie, a więc każdy tatuażysta powinien zadbać o to, aby był on wykonany z maksymalną precyzją i dbałością.

Jeśli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów, koniecznie zapoznaj się z ofertą El Cartel. Znajdziesz u nas profesjonalne wyposażenie gabinetu tatuażu, które z pewnością zachęci wiele nowych osób, do skorzystania z Twoich usług. Wysokiej jakości sprzęt i akcesoria to absolutna podstawa. Dzięki nim Twoi klienci będą czuli, że są w bezpiecznym miejscu i dobrych rękach.