Rodzaje igieł do tatuażu, oznaczenia, rozmiary

Igła do robienia tatuaży to najważniejszy element, w który należy się wyposażyć, przed przystąpieniem do prac, związanych z wykonywaniem zdobień na ciele. Dostępne są różne rodzaje igieł do tatuażu. Poszczególne modele różnią się od siebie rozmiarem, średnicą, a także konkretnym przeznaczeniem. Oto najpopularniejsze typy igieł do tatuażu. Wszystkie z nich znajdziesz w El Cartel!

Spis treści

Igły do tatuażu El Cartel 0.35 11RL
Wysyłka 24h
0.35
11
RL
Kod: 148454

Towar dostępny

12,62 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9RL
Wysyłka 24h
0.35
9
RL
Kod: 148453

Towar dostępny

12,39 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 7RL
Wysyłka 24h
0.35
7
RL
Kod: 148452

Towar dostępny

12,39 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 9 Flat 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
9
Flat
Kod: 138486

Towar dostępny

12,31 €

Opis rodzajów igieł – najważniejsze informacje

Tatuowanie należy do jednych z najstarszych form przyozdabiania własnego ciała. Na przestrzeni lat technika ta bardzo ewoluowała, czego efektem jest znacznie większa liczba dostępnych metod, a także narzędzi. W kontekście tych drugich, warto wspomnieć o igłach, które są jednym z najważniejszych elementów całego procesu.

Igły do tatuaży można podzielić ze względu na kształt końcówki, która może przybierać różnorodne kształty. Do podstawowych typów należą igły: RL, RS, MAG, SEM i FL.

Oznaczenia igieł do tatuażu są dość enigmatyczne, przejdźmy więc do opisu każdej z nich.

Igły RL, czyli Round Liner, posiadają końcówki, które ułożone są po okręgu.
Igły RS, czyli Round Shader, charakteryzują się luźnym ułożeniem końcówek, występujących również w igłach RL.
Igły MAG Magnum tworzą natomiast dwa rzędy naprzemiennie ułożonych i zlutowanych na płasko końcówek.
Igły SEM, czyli Soft Edge Magnum, ułożone są po łuku.
Igły FL, czyli Flat, rozmieszczone są na płasko tylko w jednym rzędzie.
Igły RL

Igły RL

Igły MAG

Igły MAG

Igły SEM

Igły SEM

Igły FL

Igły FL

Igły RS

Igły RS

Rozmiary igieł do tatuażu

Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru igły do tatuażu, jest ich rozmiar, ponieważ znacząco wpływa on na uzyskany efekt. Wyróżnia się igły z krótkim ostrzem (ST), z długim stożkiem (LT) oraz bardzo długim ostrzem (XLT). W ofercie El Cartel znajdziesz igły o długości: 3, 5 lub 7 mm. Oferujemy ponadto igły o różnych profilach od 1 do 15.

Przy wyborze igieł, należy pamiętać, że długość to nie wszystko. Niezmiernie ważna jest również ich średnica. Zazwyczaj wynosi ona od 0,25 do 0,35 mm. Im jest ona większa, tym więcej tuszu można wprowadzić pod skórę, jednak należy uważać, aby jej nie uszkodzić. Grube igły wykorzystuje się do wypełniania, natomiast cienkie do konturowania.

Igły do tatuażu – jakie i do czego sprawdzą się najlepiej?

Cały proces tatuowania zazwyczaj składa się z kilku etapów, którymi są przede wszystkim: konturowanie, wypełnianie i cieniowanie. W przypadku każdego z nich zaleca się używać odmiennej igły do tatuażu, tak, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Odpowiedni dobór końcówek to gwarancja precyzji, estetyki i szybkości wykonania tatuażu.

Igły do konturów, które wykorzystywane są do szkicowania tatuaży, powinny gwarantować maksymalną precyzję i jak największą wygodę pracy. W tym wydaniu świetnie sprawdzą się przede wszystkim igły RL, które umożliwiają aplikację tuszu w jedno skupione miejsce.

Igły do wypełniania tatuażu
powinny charakteryzować się ułożeniem na płasko w jednym lub w dwóch rzędach. Taka konstrukcja pozwala wypełnić tuszem znaczny obszar skóry, gwarantując wydajność i szybkość pracy.

Jako igły do cieniowania najczęściej wykorzystuje się igły typu Round Shade oraz Soft Edge Magnum. Przed wybraniem odpowiedniej igły, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Modele, które znajdziesz w El Cartel charakteryzują się znakomitą ostrością i trwałością.

Igła do maszynki do tatuażu – najwyższa jakość tylko w El Cartel

W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne igły do maszynki do tatuażu, które doskonale sprawdzą się na każdym etapie Twoich projektów. Wśród asortymentu znajdują się najwyższej jakości igły do konturowania tatuażu, igły do cieniowania tatuażu, igły do wypełniania tatuażu, a także specjalne igły do tatuażu handpoke.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą. Nasze produkty cechują się precyzyjnym wykonaniem, a także gwarantują najwyższy stopień higieny i sterylności.