Zarówno początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani tatuatorzy, nierzadko gubią się w licznych oznaczeniach igieł. Skomplikowane skróty – literki, cyferki – co oznaczają? Jak dobrać odpowiednią igłę do danego wzoru? Ile kosztuje igła do tatuażu? A co najważniejsze – gdzie kupić igły do tatuażu, aby były solidne, precyzyjne i odpowiednio ostre? Tego dowiesz się z tego artykułu. Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości, aby zakup igieł, nie był jak „szukanie igły w stogu siana”.

Gdzie kupić najlepsze igły do tatuażu? Jakie igły kupić?

Spis treści

Gdzie kupić igły do tatuażu?

Najlepsze igły do tatuażu, za pomocą których wykonasz prawdziwe arcydzieła na skórze, znajdziesz w sklepie tatuatorskim El Cartel. Kupno igieł do tatuażu nie musi być skomplikowane i wiązać się z długimi poszukiwaniami najlepszego tattoo shopu. Stawiając na El Cartel, możesz liczyć na nowoczesne, trwałe i bardzo precyzyjne produkty, które są niezawodne.

Czy igły do tatuażu są jednorazowe? Tak, są jednorazowe. W naszym sklepie zarówno igły, jak i kartridże sprzedawane są w pakietach w pełni wysterylizowanych. Tak jak chirurg wymienia sprzęt po każdym zabiegu, tak i profesjonalny tatuator zawsze ma przygotowaną nową igłę dla każdego klienta.

Czego unikać przy zakupie igieł? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy zaawansowanym tatuażystą, pamiętaj o tym, że igły powinny być sterylne. Wystrzegaj się kupna, a tym bardziej używania uszkodzonych i niesterylnych narzędzi.

Dobre igły do tatuażu - tylko w El Cartel!

Zastanawiasz się, co kupić? Igły czy kartridże do tatuowania? Kartridże, czyli igły modułowe świetnie spisują się podczas dłuższych sesji. Są wygodne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Przez długi czas zachowują ostrość, a dodatkowo wyposażone są w elastyczną i bardzo szczelną membranę silikonową, dzięki której krew i tusz nie przedostają się do maszynki. Z kolei tradycyjne igły sprawdzają się najlepiej do tatuowania metodą handpoke oraz w maszynkach cewkowych.

Czy igły pasują do wszystkich maszynek do tatuażu? W El Cartel oferujemy zarówno igły, jak i kartridże, które można dopasować do każdej maszynki klasycznej, w której odpowiednio dobierzemy gryf, a także do penów.

Ile kosztuje igła do tatuażu? W El Cartel dostępne są wyłącznie produkty najwyższej jakości. Igły wykonane są ze stali nierdzewnej o zwiększonej odporności na uszkodzenia, natomiast obudowy kartridży stworzone są z tworzywa sztucznego klasy medycznej. Dlatego też nasze ceny idą w parze z jakością.

Igły do tatuażu, jakie do czego? Jakie wyróżnia się rodzaje igieł i do czego służą?

Igły do tatuażu można podzielić ze względu na kilka czynników. Pierwszym z nich jest długość, oznaczona skrótami:

  • ST (Short Taper) – igły z krótkim ostrzem,
  • LT(Long Taper) – igły z długim stożkiem,
  • XLT (Extra Long Taper) – igły z bardzo długą końcówką.

Warto zaznaczyć, że igły to tatuowania zwykle występują w grupach, a nie pojedynczo, jak np. igły do strzykawek. Tak więc zakupiona igła może mieć kilka końcówek, które nazywa się stożkami. Im dłuższe stożki, tym mniej uszkodzeń skóry.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Rodzaje igieł do tatuażu

Jak wybrać dobre igły do tatuowania? Wybór igły zależy od wykonywanej pracy. Do konturowania najlepiej sprawdzą się igły RL, które są bardzo precyzyjne. Jeśli chodzi o wypełnienia, tak naprawdę można zdecydować się na różne opcje, np. Magnum, RS, czy SEM (RM). W przypadku cieniowania postaw na M1 lub M2, RS, F czy RF. Co jednak oznaczają te skróty?

Jak działają igły do tatuażu? W jakich konfiguracjach występują?

Jakie igły do tatuażu stosuje się podczas wykonywania cieniowania, konturowania i wypełnienia już wiesz. Teraz czas na rozszyfrowanie oznaczeń igieł, które mówią o tym, w jakich konfiguracjach występują.

  • RS (Round Shader) – igły zlutowane w luźnym okręgu,
  • RL (Round Liner) – igły ułożone w zwartym okręgu.
  • F (Flat) – są to niezwykle precyzyjne igły zlutowane na płasko. Występują także igły RF, które również zlutowane są na płasko, ale ich krawędź zakończona jest łukiem.
  • MG/M1 (Magnum) – w tym ustawieniu igły zlutowane są na płasko w dwóch naprzemiennych rzędach.
  • RM (Round Magnum) – ustawienie igieł jest takie samo jak w MG, z tym że krawędzie mają kształt łuku.

W El Cartel dostępne są również igły SET (Soft Edge Turbo), w których cały jeden rząd igieł jest cofnięty. Ostatni rodzaj to SEM (Soft Edge Magnum). Dzięki tym igłom można osiągnąć fenomenalny efekt fadingu. W SEM igły ułożone są w łuku, z czego skrajne igły są cofnięte względem środkowych.