Gdzie kupić najlepsze igły do tatuażu? Jakie igły kupić?

Zarówno początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani tatuatorzy, nierzadko gubią się w licznych oznaczeniach igieł. Skomplikowane skróty – literki, cyferki – co oznaczają? Jak dobrać odpowiednią igłę do danego wzoru? Ile kosztuje igła do tatuażu? A co najważniejsze – gdzie kupić igły do tatuażu, aby były solidne, precyzyjne i odpowiednio ostre? Tego dowiesz się z tego artykułu. Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości, aby zakup igieł, nie był jak „szukanie igły w stogu siana”.

Spis treści

Gdzie kupić igły do tatuażu?

Najlepsze igły do tatuażu, za pomocą których wykonasz prawdziwe arcydzieła na skórze, znajdziesz w sklepie tatuatorskim El Cartel. Kupno igieł do tatuażu nie musi być skomplikowane i wiązać się z długimi poszukiwaniami najlepszego tattoo shopu. Stawiając na El Cartel, możesz liczyć na nowoczesne, trwałe i bardzo precyzyjne produkty, które są niezawodne.

Czy igły do tatuażu są jednorazowe? Tak, są jednorazowe. W naszym sklepie zarówno igły, jak i kartridże sprzedawane są w pakietach w pełni wysterylizowanych. Tak jak chirurg wymienia sprzęt po każdym zabiegu, tak i profesjonalny tatuator zawsze ma przygotowaną nową igłę dla każdego klienta.

Czego unikać przy zakupie igieł? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy zaawansowanym tatuażystą, pamiętaj o tym, że igły powinny być sterylne. Wystrzegaj się kupna, a tym bardziej używania uszkodzonych i niesterylnych narzędzi.

Dobre igły do tatuażu - tylko w El Cartel!

Zastanawiasz się, co kupić? Igły czy kartridże do tatuowania? Kartridże, czyli igły modułowe świetnie spisują się podczas dłuższych sesji. Są wygodne i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Przez długi czas zachowują ostrość, a dodatkowo wyposażone są w elastyczną i bardzo szczelną membranę silikonową, dzięki której krew i tusz nie przedostają się do maszynki. Z kolei tradycyjne igły sprawdzają się najlepiej do tatuowania metodą handpoke oraz w maszynkach cewkowych.

Czy igły pasują do wszystkich maszynek do tatuażu? W El Cartel oferujemy zarówno igły, jak i kartridże, które można dopasować do każdej maszynki klasycznej, w której odpowiednio dobierzemy gryf, a także do penów.

Ile kosztuje igła do tatuażu? W El Cartel dostępne są wyłącznie produkty najwyższej jakości. Igły wykonane są ze stali nierdzewnej o zwiększonej odporności na uszkodzenia, natomiast obudowy kartridży stworzone są z tworzywa sztucznego klasy medycznej. Dlatego też nasze ceny idą w parze z jakością.

Igły do tatuażu, jakie do czego? Jakie wyróżnia się rodzaje igieł i do czego służą?

Igły do tatuażu można podzielić ze względu na kilka czynników. Pierwszym z nich jest długość, oznaczona skrótami:

  • ST (Short Taper) – igły z krótkim ostrzem,
  • LT(Long Taper) – igły z długim stożkiem,
  • XLT (Extra Long Taper) – igły z bardzo długą końcówką.

Warto zaznaczyć, że igły to tatuowania zwykle występują w grupach, a nie pojedynczo, jak np. igły do strzykawek. Tak więc zakupiona igła może mieć kilka końcówek, które nazywa się stożkami. Im dłuższe stożki, tym mniej uszkodzeń skóry.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Rodzaje igieł do tatuażu

Jak wybrać dobre igły do tatuowania? Wybór igły zależy od wykonywanej pracy. Do konturowania najlepiej sprawdzą się igły RL, które są bardzo precyzyjne. Jeśli chodzi o wypełnienia, tak naprawdę można zdecydować się na różne opcje, np. Magnum, RS, czy SEM (RM). W przypadku cieniowania postaw na M1 lub M2, RS, F czy RF. Co jednak oznaczają te skróty?

 

Jak działają igły do tatuażu? W jakich konfiguracjach występują?

Jakie igły do tatuażu stosuje się podczas wykonywania cieniowania, konturowania i wypełnienia już wiesz. Teraz czas na rozszyfrowanie oznaczeń igieł, które mówią o tym, w jakich konfiguracjach występują.

  • RS (Round Shader) – igły zlutowane w luźnym okręgu,
  • RL (Round Liner) – igły ułożone w zwartym okręgu.
  • F (Flat) – są to niezwykle precyzyjne igły zlutowane na płasko. Występują także igły RF, które również zlutowane są na płasko, ale ich krawędź zakończona jest łukiem.
  • MG/M1 (Magnum) – w tym ustawieniu igły zlutowane są na płasko w dwóch naprzemiennych rzędach.
  • RM (Round Magnum) – ustawienie igieł jest takie samo jak w MG, z tym że krawędzie mają kształt łuku.

W El Cartel dostępne są również igły SET (Soft Edge Turbo), w których cały jeden rząd igieł jest cofnięty. Ostatni rodzaj to SEM (Soft Edge Magnum). Dzięki tym igłom można osiągnąć fenomenalny efekt fadingu. W SEM igły ułożone są w łuku, z czego skrajne igły są cofnięte względem środkowych.