Wady i zalety kartridży do tatuaży

Zastanawiasz się, czy kartridże do tatuażu są lepsze niż klasyczne igły? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, których każdy artysta musi być świadomy, zaczynając swoją przygodę z tatuowaniem. Dowiedz się, czym się różnią kartridże od igieł do tatuaży – poznaj ich mocne i słabe strony, aby dokonać lepszego wyboru.

Spis treści

Jakie są różnice między kartridżami a zwykłymi igłami do tatuaży?

Podstawową kwestią przy kompletowaniu sprzętu do tatuowania jest zdecydowanie się na odpowiednie igły lub kartridże. Te drugie to tak zwane igły modułowe, które posiadają szczelną membranę silikonową. Dzięki niej komfort tatuowania jest wyjątkowo wysoki, ponieważ krew i tusz nie przedostają się do wnętrza maszynki. Takie rozwiązanie jest świetnie do długich sesji, podczas których wykonywane są obszerne i skomplikowane wzory.

Pojedyncze igły tradycyjne są częściej wybierane przez artystów stosujących metodę handpoke, czyli wykonujących tatuaże bez użycia maszynki. Sprawdzają się także w maszynkach cewkowych. Obie opcje dostępne są w ofercie sklepu El Cartel – zarówno kartridże, jak i igły tradycyjne są wyjątkowo precyzyjne i bezbłędnie aplikują tusz, dzięki wysokiej jakości wykonania produktu.

Zalety kartridży do tatuaży

Jakie zalety mają kartridże do tatuaży? Kartridże są często wybierane przez tatuatorów, ponieważ skutecznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Dzięki temu artyści odczuwają większy komfort podczas pracy, a klienci są zadowoleni z szybszego ukończenia tatuażu, którego wykonanie zazwyczaj jest bolesne. Kupując kartridże w sklepie El Cartel, nie musisz się obawiać, że nie będą pasowały do Twojego rodzaju maszynki – nasze igły modułowe są kompatybilne z każdą maszynką typu pen oraz gryfu.

Montaż kartridżu na maszynce jest wyjątkowo prosty i bezproblemowy, dzięki czemu bez trudu ekspresowo wymienisz używane igły modułowe na inny rodzaj. Szybka zmiana jest kluczowa dla zachowania płynności pracy i skończenia tatuaży w możliwie jak najszybszym czasie, co jest ogromnym plusem zarówno dla tatuatora, jak i klienta. Ponadto nieskomplikowany proces ogranicza ryzyko wypadków i zranienia się używaną igłą, dzięki czemu możesz czuć się w pracy bezpiecznie.

Cartridge do tatuażu El Cartel V2 - 0.35 11RL Long Taper 10 szt.
Wysyłka 24h
0.35
11
RL
Kod: 148512

Towar dostępny

13,48 €
Cartridge do tatuażu El Cartel V2 - 0.30 18RL Long Taper 10 szt.
Wysyłka 24h
0.30
18
RL
Kod: 148511

Towar dostępny

14,98 €
Cartridge do tatuażu El Cartel V2 - 0.30 14RL Long Taper 10 szt.
Wysyłka 24h
0.30
14
RL
Kod: 148510

Towar dostępny

13,73 €
Cartridge do tatuażu El Cartel V2 - 0.30 11RL Long Taper 10 szt.
Wysyłka 24h
0.30
11
RL
Kod: 148509

Towar dostępny

13,48 €

Wady kartridży do tatuaży

Igły modułowe mają wiele zalet. Można je wykorzystać do wykonywania wielu wzorów, jednak nie sprawdzą się w każdej technice. Przykładowo do robienia tatuaży metodą handpoke, używane są tradycyjne igły. W tym przypadku kartridże nie znajdą zastosowania. Co więcej, igły do tatuaży cartrigde nie są także przeznaczone do wykonywania grubych, ciężkich konturów, ponieważ delikatniej wbijają się w skórę na niezbyt dużą głębokość. Wykonuje się nimi bardziej precyzyjne wzory, często o dużym stopniu skomplikowania.