Zastanawiasz się, czy kartridże do tatuażu są lepsze niż klasyczne igły? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, których każdy artysta musi być świadomy, zaczynając swoją przygodę z tatuowaniem. Dowiedz się, czym się różnią kartridże od igieł do tatuaży – poznaj ich mocne i słabe strony, aby dokonać lepszego wyboru.

Wady i zalety kartridży do tatuaży

Spis treści

Jakie są różnice między kartridżami a zwykłymi igłami do tatuaży?

Podstawową kwestią przy kompletowaniu sprzętu do tatuowania jest zdecydowanie się na odpowiednie igły lub kartridże. Te drugie to tak zwane igły modułowe, które posiadają szczelną membranę silikonową. Dzięki niej komfort tatuowania jest wyjątkowo wysoki, ponieważ krew i tusz nie przedostają się do wnętrza maszynki. Takie rozwiązanie jest świetnie do długich sesji, podczas których wykonywane są obszerne i skomplikowane wzory.

Pojedyncze igły tradycyjne są częściej wybierane przez artystów stosujących metodę handpoke, czyli wykonujących tatuaże bez użycia maszynki. Sprawdzają się także w maszynkach cewkowych. Obie opcje dostępne są w ofercie sklepu El Cartel – zarówno kartridże, jak i igły tradycyjne są wyjątkowo precyzyjne i bezbłędnie aplikują tusz, dzięki wysokiej jakości wykonania produktu.

Zalety kartridży do tatuaży

Jakie zalety mają kartridże do tatuaży? Kartridże są często wybierane przez tatuatorów, ponieważ skutecznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Dzięki temu artyści odczuwają większy komfort podczas pracy, a klienci są zadowoleni z szybszego ukończenia tatuażu, którego wykonanie zazwyczaj jest bolesne. Kupując kartridże w sklepie El Cartel, nie musisz się obawiać, że nie będą pasowały do Twojego rodzaju maszynki – nasze igły modułowe są kompatybilne z każdą maszynką typu pen oraz gryfu.

Montaż kartridżu na maszynce jest wyjątkowo prosty i bezproblemowy, dzięki czemu bez trudu ekspresowo wymienisz używane igły modułowe na inny rodzaj. Szybka zmiana jest kluczowa dla zachowania płynności pracy i skończenia tatuaży w możliwie jak najszybszym czasie, co jest ogromnym plusem zarówno dla tatuatora, jak i klienta. Ponadto nieskomplikowany proces ogranicza ryzyko wypadków i zranienia się używaną igłą, dzięki czemu możesz czuć się w pracy bezpiecznie.

 1. Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 3RS Shader 10 szt.
   
  Wysyłka 24H
  0.35
  3
  RS
  SKU: 134219
  Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 3RS Shader 10 szt. Dostępny
  52,90 zł 43,01 zł
 2. Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 5RS Shader 10 szt.
   
  Wysyłka 24H
  0.35
  5
  RS
  SKU: 134220
  Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 5RS Shader 10 szt. Dostępny
  56,90 zł 46,26 zł
 3. Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 9RS Shader 10 szt.
   
  Wysyłka 24H
  0.35
  9
  RS
  SKU: 134221
  Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 9RS Shader 10 szt. Dostępny
  60,90 zł 49,51 zł
 4. Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 11RS Shader 10 szt.
   
  Wysyłka 24H
  0.35
  11
  RS
  SKU: 134222
  Cartridge do tatuażu El Cartel 0.35 mm 11RS Shader 10 szt. Dostępny
  67,90 zł 55,20 zł

Wady kartridży do tatuaży

Igły modułowe mają wiele zalet. Można je wykorzystać do wykonywania wielu wzorów, jednak nie sprawdzą się w każdej technice. Przykładowo do robienia tatuaży metodą handpoke, używane są tradycyjne igły. W tym przypadku kartridże nie znajdą zastosowania. Co więcej, igły do tatuaży cartrigde nie są także przeznaczone do wykonywania grubych, ciężkich konturów, ponieważ delikatniej wbijają się w skórę na niezbyt dużą głębokość. Wykonuje się nimi bardziej precyzyjne wzory, często o dużym stopniu skomplikowania.