Skąd wziąć pomysły na tatuaże? Gdzie szukać nowych inspiracji?

Istnieje bardzo duża grupa osób, która pragnie zrobić sobie tatuaż, ale ma problem z wymyśleniem „idealnego” wzoru. Myślą i myślą, ale niewiele z tego wynika. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać inspiracji i pomysłów na tatuaż? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i porad dotyczących sprawdzonych miejsc, w których możesz znaleźć swój wymarzony motyw tatuażu. Zatem miłej i owocnej lektury!.

Spis treści

Zacznij od wyboru stylu

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuowaniem, mogą nie zdawać sobie sprawy z istnienia wielu rodzajów stylu tatuowania. Na początku warto zapoznać się z nimi i wybrać ten najbardziej wpisujący się w indywidualne gusta i preferencje. Do najbardziej popularnych styli tatuażu należą:

  • Realizm - polega na odzwierciedleniu niemalże jeden do jednego konkretnego motywu. Najczęściej stosowany w tatuażu portretowym lub w tatuażach z motywami fauny czy flory. Dobrze i starannie wykonany może być prawdziwym dziełem sztuki.
  • Oldschool - chrakteryzuje się tradycyjnymi i prostymi wzorami z czarnymi i grubymi konturami wypełnionymi kolorem. Najczęściej w tym stylu robi się motywy róż, czaszek, wizerunki kobiet, sztylety oraz serca.
  • Newschool - odznacza się wyraźnymi konturami oraz szeroką gamą jaskrawych kolorów. Jest „ulepszoną „wersją oldschoolu. W tym stylu niezwykle istotne są detale. Polubią go miłośnicy graffiti i kreskówek.
  • Styl graficzny - to najczęściej czarno-szare kompozycje przypominające rysunki wykonane ołówkiem. Bardzo dużą rolę odgrywają w nim detale, a sam styl dobrze prezentuje się przy wykonaniu portretów i tatuaży z motywami zwierzęcymi.
  • Trash Polka - ten styl pochodzący z Niemiec charakteryzuje się połączeniem realistycznych obrazów, rozmazanych smug i napisów, tworząc bogate i wieloznaczne kolaże. Kolorystyka tatuaży zachowana jest w czerni, czerwieni i szarości.

Więcej o stylach tatuaży możesz poczytać na stronach salonów tatuaży lub poszukać informacji o nich w internecie.

Wybierz się do studia tatuażu

Przejdź się do jednego lub nawet kilku salonów tatuażu. Znajdziesz tam katalogi pełne gotowych wzorów. Może właśnie któryś z nich Cię zafascynuje i posłuży jako inspiracja do Twojego tatuażu. Poza tym możesz tam porozmawiać z tatuatorami, bogatymi w doświadczenie i wiedzę i to oni pomogą Ci wskazać zamysł wzoru, który zdecydujesz się umieścić na swoim ciele. Nie krępuj się. W końcu kto szuka i pyta - nie błądzi!

Facebook i Instagram

Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy jeżeli chodzi o wszystko, co związane z tatuażem. Facebook to miejsce, gdzie znajdziesz całą masę stron poświęconych tatuażom. Możesz wybierać spośród konkretnych styli, lub śledzić fanpage, który nie jest poświęcony jednemu kierunkowi i publikuje zdjęcia trafiające do każdej grupy odbiorców. Oprócz tego na Facebooku ogłaszają się studia tatuażu, publikujące swoje prace w sieci. Dzięki temu może znacząco ułatwić Ci to wybór nie tylko wzoru, ale i studia, do którego zdecydujesz się pójść zrobić tatuaż.

Instagram to bez wątpienia również bogate źródło inspiracji dla wszystkich, którzy nie wiedzą jeszcze, na jaki projekt tatuażu chcą się zdecydować. Coraz częściej tatuatorzy zakładają tam konta i umieszczają swoje prace, które zaprezentowane są nie tylko w formie zdjęć, ale również filmików. Na Instagramie możesz znaleźć ludzi z prawdziwym talentem, których prace będziesz chcieć sobie wytatuować.

Pinterest i Tumblr

Naprawdę warto być użytkownikiem tych stron, jeżeli wciąż nie możesz znaleźć pomysłu na swój tatuaż. Załóż tam sobie konto. Wpisując swoje preferencje wyszukiwania wzorów tatuaży, algorytm serwisu będzie dopasowywał i wysyłał do Ciebie poszczególne prace. Oprócz gotowych tatuaży w tych miejscach znajdziesz niezliczoną liczbę projektów, umieszczanych przez innych użytkowników.

Artyści i idole

Jeżeli masz swoich ulubionych malarzy, twórców komiksów czy animatorów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich prace posłużyły Ci jako źródło inspiracji przy wyborze wzoru tatuażu. Możesz jedynie zaczerpnąć z ich stylu lub wręcz umieścić na skórze konkretny motyw z obrazu czy grafiki (o ile nie będzie to plagiatem).

Twoim natchnieniem mogą być również tatuaże, które noszą Twoje ukochane gwiazdy muzyki czy kina. Nie ma nic dziwnego w czerpaniu inspiracji z tatuaży znanych osobistości.

Wyobraźnia

Zaufaj swojej wyobraźni i kreatywności. Jest ona „studnią bez dna” pomysłów i projektów, które możesz umieścić na skórze. Zakłada się, że dużo łatwiej jest wymyślać wzory tatuażu, jeżeli już się kilka ma, ale nie jest to regułą. Bardzo często osoby, które robią pierwszy tatuaż, mają w głowie gotową wizję, którą wraz z tatuatorem przekłują w ciekawy projekt.

Pomysłami na tatuaż są też nierzadko motywy, które dla tatuującej się osoby mają duże znaczenie lub bogatą symbolikę. Możesz wybrać coś, co jest bezpośrednio związane z Twoim hobby. Lubisz podróże? A może taniec, sport lub muzykę? Świetnie, to idealny punkt wyjścia do poszukiwania Twojego wzoru. Tatuaż może symbolizować ważne dla Ciebie wydarzenie, pasję, lub Twoją cechę charakteru. Najważniejsze, żeby wybrany motyw do Ciebie pasował. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko nie straci na swojej wyjątkowości.