Jaka jest najcieńsza igła do tatuażu?

Wybranie odpowiedniej igły do tatuowania, jest nie lada wyzwaniem. Niekiedy przerasta ono nawet najbardziej doświadczonych tatuażystów. Dostępnych modeli jest naprawdę wiele, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. W ofercie El Cartel znajdziesz szeroką gamę profesjonalnych produktów, które zagwarantują Ci precyzyjną, sprawną, wygodną, a przede wszystkim bezpieczną pracę. Sprawdźmy, jaka jest najcieńsza igła do tatuażu.

Najcieńsza igła do tatuażu – jaka jest jej średnica?

Igły do tatuażu różnią się pod wieloma względami. Ich najważniejszymi parametrami, jest przede wszystkim długość i średnica końcówki, a także ich rozmieszenie. Niektóre z nich lepiej sprawdzą się w przypadku kontrowania, z kolei inne – w przypadku wypełniania lub cieniowania. Jeśli chodzi o samą średnicę końcówek, najczęściej spotykanymi modelami są takie, które mieszczą się w przedziale od 0,25 do 0,35 mm.

W El Cartel znajdziesz natomiast igły (kartridże do tatuaży), których średnica końcówki ma zaledwie 0,18 mm grubości.

Cartridge do tatuażu El Cartel V2 - 0.18 3RL Long Taper 10 szt.
0.18
3
RL
Kod: 148078

Chwilowo
niedostępny

11,88 €
Cartridge do tatuażu El Cartel V2 0.18 5RL Liner 10 szt.
Wysyłka 24h
0.18
5
RL
Kod: 144762

Towar dostępny

11,88 €

Igła w takim rozmiarze gwarantuje maksymalną precyzję ruchów i dbałość nawet o najmniejsze szczegóły. Bardzo często wykorzystywana jest w przypadku skomplikowanych projektów, gdzie dokładność ma kluczowe znaczenie. Podczas wyboru igły do tatuowania, warto zwrócić uwagę nie tylko kształt czy rozmiar końcówek, lecz także na materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien być on trwały i dostatecznie ostry.