Jak otworzyć studio tatuażu? Gdzie kupić wyposażenie?

Wiele osób decyduje się na otworzenie własnego studia tatuażu. Biznes tego typu może być naprawdę dochodowy, ze względu na stale rosnące zainteresowanie tatuażami. Trend ten jest szczególnie widoczny wśród młodych osób. Własne studio tatuażu to gwarancja powodzenia – nic nie wskazuje na to, aby za kilka lat coś miało się zmienić w kwestii popularności takich usług. Jak otworzyć studio tatuażu i gdzie kupić wyposażenie? Oto najważniejsze informacje.

Spis treści

Otworzenie własnego studia tatuażu – jak to zrobić?

Zastanawiasz się, jak założyć studio tatuażu? Pierwszym etapem powinno być sporządzenie solidnego biznesplanu. Dzięki niemu będziesz mógł ocenić, czy taka działalność gospodarcza jest opłacalna w lokalizacji, w którą celujesz. Zapoznaj się z konkurencją, jej ofertą i cennikami. Rzetelnym źródłem informacji mogą być również opinie klientów.

Jeśli chodzi o samo założenie studia tatuażu, robi się to dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej firmy. Musisz wypełnić wniosek CEIDG-1 i złożyć go w urzędzie, następnie należy złożyć do ZUS-u odpowiednie dokumenty, a w przypadku rejestracji do VAT, złożyć w urzędzie skarbowym formularz VAT-R.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, to, co powinno Cię zainteresować to także dofinansowanie, które wynosi około 20 000 złotych. Aby je otrzymać, musisz złożyć wniosek, a także posiadać status osoby bezrobotnej.

Ile zarabia studio tatuażu?

Własny salon tatuażu to dochodowy biznes, na który decyduje się coraz więcej doświadczonych tatuażystów. Połączenie pasji z pracą to sprawdzony sposób na sukces. Przed podjęciem decyzji o własnej działalności gospodarczej, warto jednak przeanalizować, ile realnie można na tym zarobić.

Dla niektórych satysfakcjonującą kwotą będzie 5000 zł miesięcznie, z kolei dla innych może być to nawet 20 000 zł. Wszystko zależy więc od indywidualnych potrzeb finansowych i preferencji. Należy pamiętać o tym, że posiadanie własnego studia tatuażu wiąże się z dość sporymi opłatami. Trzeba wynająć lokal, zakupić niezbędne wyposażenie studia tatuażu, opłacić pracowników i podatki.

Po odliczeniu tych kosztów, cenieni artyści są w stanie zarobić około 15 000 złotych miesięcznie, choć jeśli dopiero zaczynasz przygodę w tej branży, prawdopodobnie będą to zarobki rzędu 5000-10000 złotych.

Gdzie kupić wyposażenie do salonu tatuażu?

Przed rozpoczęciem własnego biznesu w branży tatuaży, koniecznie musisz zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie, ponieważ bez tego nie będzie można przystąpić do realizacji poszczególnych projektów.

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów, które oferują profesjonalny sprzęt i narzędzia do tego typu salonów. Jednym z nich jest El Cartel, w którym znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria, w niezwykle atrakcyjnej cenie i o najwyższej jakości. Wśród naszych produktów, znajdują się m.in. trwałe igły do tatuażu, niezawodne maszynki do tatuażu, taśmy grip i wiele innych produktów.

Kartridże do tatuaży

Kartridże do tatuaży

Igły do tatuaży

Igły do tatuaży

Taśmy grip tape

Taśmy grip tape

Maszynki do tatuażu

Maszynki do tatuażu

Salon tatuażu – profesjonalne wyposażenie tylko w El Cartel

Profesjonalne wyposażenie salonu tatuażu to absolutna podstawa. Sprawdzone urządzenia i akcesoria to gwarancja świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą El Cartel – oferujemy igły do tatuaży w różnych rozmiarach, które doskonale sprawdzą się do różnych metod tatuowania.

Znajdziesz u nas również kartridże do tatuażu i taśmy grip tape, które z pewnością ułatwią Ci pracę, podczas realizowania wielogodzinnych projektów.

Wyposażenie studia tatuażu El Cartel to wysoka jakość, atrakcyjna cena i niezawodność w jednym!