Igły do tatuażu | Strona 2

Odpowiednio ostra i stabilna igła do tatuażu w znaczący sposób wpływa na wygodę pracy każdego mistrza tatuatorskiego. Do wyboru jest bardzo duża liczba modeli różniących się od siebie wieloma parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem. W sklepie internetowym ElCartel przygotowaliśmy szeroki asortyment z różnego rodzaju igłami, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu tatuażu.

sort-descending
Filtry

Igły do tatuażu El Cartel 0.35 3RS SHADER 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
3
RS
Kod: 138473

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 5RS SHADER 25.szt
Wysyłka 24h
0.35
5
RS
Kod: 138472

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 3RL 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
3
RL
Kod: 138471

Towar dostępny

12,31 €
Igły do tatuażu El Cartel 0.35 1RL 25 szt.
Wysyłka 24h
0.35
1
RL
Kod: 138470

Towar dostępny

12,31 €

Produkty 17-20 z 20

Wykorzystując igły do tatuażu, będziesz w stanie zaoferować swoim klientom najwyższą jakość świadczonych usług oraz wykonać każdą, nawet najbardziej skomplikowaną pracę. Nasze oryginalnie zapakowane, sterylne i super ostre igły do tatuaży wyróżniają się niezwykłą precyzją i wygodą w użytkowaniu. Wykonane zostały ze stali chirurgicznej, znanej ze swoich wyjątkowych właściwości, a także odporności na uszkodzenia. Surowiec ten jest hipoalergiczny, a więc nie wywołuje reakcji uczuleniowej. W naszej ofercie znajdziesz także nowoczesne cartridge, wykonane z tworzywa sztucznego klasy medycznej. Igły do tatuażu producenta ElCartel najczęściej są wykorzystywanie do tatuowania metodą handpoke, jak i w maszynkach cewkowych.

Jakie wyróżniamy rodzaje igieł do tatuażu?

Tatuaże to jedna z najstarszych form sztuki od lat wykorzystywana do ozdabiania ludzkiego ciała. Z biegiem czasu ewoluowała technika, drastyczne zmiany dotyczą także używanego sprzętu. Dzisiejsi mistrzowie sztuki tatuowania mogą wybierać spośród ogromnej liczby narzędzi i akcesoriów ułatwiających wykonanie każdej pracy. Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów maszynek, które można wyposażyć w odpowiednie igły do tatuowania. Sklep internetowy ElCartel oferuje szeroką gamę produktów w wielu rozmiarach i kształtach. Zwolennikom pełnej wygody i płynności wykonywanych czynności polecamy popularne kartridże. Pasują do praktycznie każdej maszynki z odpowiednio dopasowanym gryfem. kartridże do tatuażu dostępne są w takich samych rodzajach profili i typach ułożenia jak modele klasyczne. Ich zaletą jest łatwość montażu i wymiany oraz wszechstronność.

Cena jest kluczowa. Jakie parametry przy igłach są ważne?

Profesjonalne igły tatuatorskie różnią się od siebie pod wieloma względami, jak i cenami. Przed dokonaniem zakupu koniecznie poznaj wszystkie najważniejsze parametry techniczne, dzięki temu będziesz mógł wybrać to, czego najbardziej potrzebujesz. U nas znajdziesz różne rodzaje różniące się od siebie długością, grubością i kształtem. Dostępne różne rozmiary pozwolą na kompleksowe wyposażenie Twojego salonu oraz sprawią, że będziesz gotowy do wykonania każdego zadania. Sprawdź, na jakie parametry musisz zwrócić uwagę, żeby tatuaż nie posiadał żadnych mankamentów.

Wszystkie igły do tatuażu różnią się od siebie długością, którą należy dostosować do techniki, jaką jest wykonywany tatuaż. Parametr ten bezpośrednio wpływa na uzyskany efekt. Dłuższe (1,7 mm - 1,9 mm) umożliwią Ci sprawne wykonanie konturowania. Z kolei modele krótsze (0,9 mm - 1,2 mm) idealnie sprawdzą się do precyzyjnego wypełniania. Kolejną kwestią jest średnica, czyli grubość. Oznaczenia igieł do tatuażu znajdujące się na opakowaniach zwykle podają tę wartość w zakresie od 0,25 mm do 0,35 mm. Im grubsza, tym więcej tuszu będzie wprowadzać, zatem może posłużyć do wypełniania dużych powierzchni skóry. Warto zwrócić uwagę także na profil, który informuje o tym, ile końcówek posiada dany egzemplarz. W naszym sklepie spotkasz się z takimi oznaczeniami jak np.: 3 RS. Skrót ten oznacza, że posiada trzy końcówki ułożone po okręgu.

Igły tatuatorskie - rodzaje

Końcówki mogą przybierać różnorodne kształty, co wpływa na ich zastosowanie i właściwości oraz efekt. Wyróżniamy podstawowe typy. Są to round liner, round shader, curved magnum, magnum, soft edge magnum i flat. Sprawdź charakterystykę poniźej:
  • Igły RL Round liner – ułożone ściśle po okręgu. Do tworzenia konturów.
  • Igły RS Round shader – luźno ułożone "igły okrągłe". Okrągłe ułożenie służy do wypełnień i cieniowania.
  • Igły MAG Magnum – dwa rzędy zlutowanych na płasko i ułożonych naprzemiennie igieł. Do cieniowania i wypełniania.
  • Igły SEM Soft Edge Magnum – ułożone po łuku. Do gradacji, cieniowania i fadingu.
  • Igły FL Flat – rozstawione na płasko w jednym rzędzie. Do wypełniania dużych powierzchni i tworzenia cieni.

Igły do handpoke

W naszym asortymencie posiadamy niezwykle ostre i precyzyjne profesjonalne igły do tatuażu. Technika handpoke wymaga ogromnego doświadczenia, wiedzy i cierpliwości. To, co każda maszynka zrobi w 10-20 minut, w przypadku ręcznego wykonywania zajmuje kilka godzin. Najlepsza igła do tatuażu handpoke to RL i RS, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą metodą zdobienia.

Wygoda, bezpieczeństwo i wszechstronność — te cechy najlepiej określają "naboje", które bardzo łatwo zamontujesz w dowolnej maszynce. Ich wymiana zajmuje znacznie mniej czasu. Dzięki temu możesz bardzo szybko dokonać zmiany konfiguracji, co zdecydowanie podniesie komfort pracy. Wszystkie nasze cartridge posiadają gumową membranę zapobiegającą cofaniu się tuszu i krwi do uchwytu. To znacznie ułatwia sterylizację maszynki między kolejnymi tatuażami i umożliwia zachowanie najwyższego poziomu czystości w salonie.
Jak głęboko wbijać igłę podczas tatuowania?

Przyjmuje się, że idealna głębokość, na jaką igła do tatuażu powinna zostać wbita to około 1-2 mm. Zbyt płytkie wbicie może prowadzić do rozmazania lub blaknięcia tatuażu, natomiast zbyt głębokie może spowodować niepotrzebny ból oraz blizny. Warto pamiętać, że profesjonalne igły do tatuażu mają określone rodzaje i wielkość, przez co mogą wpłynąć na wymaganą głębokość.

Pod jakim kątem wbijać igłę do tatuażu?

Igłę wbija się pod kątem około 45-90 stopni. Na tę wartość wpływa wiele czynników, między innymi technika tatuowania czy używany sprzęt. Do linii konturowych kąt może być bliższy 90 stopni, a przy cieniowaniu tatuator może trzymać maszynkę pod mniejszym kątem. Jest to jednak tylko wytyczna – ostateczna decyzja zależy od tatuażysty. Należy pamiętać, że niewłaściwy kąt może prowadzić do nierównomiernego nanoszenia tuszu lub niepotrzebnego uszkodzenia skóry.

Czy igły do tatuażu są jednorazowe?

Absolutnie tak, igły do tatuażu są jednorazowe i powinny być bezwzględnie wyrzucane po każdym użyciu. Bezpieczeństwo i higiena są najważniejsze w studiu tatuażu, a używanie nowych igieł na każdego klienta to nieodzowny element. Każda igła powinna być sterylna, otwierana tuż przed użyciem, a po zakończeniu sesji bezpiecznie usuwana do kosza z odpadami medycznymi. W ten sposób minimalizuje się ryzyko infekcji i chorób przenoszonych przez krew.

Jakie igły do tatuażu na początek?

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę z tatuażem, niezbędne okażą się igły do konturowania i cieniowania. Spróbuj rozpocząć od Round Liner (RL) i Round Shader (RS). Igły RL o średnicy 3-3,5 mm są świetne do konturowania, natomiast igły RS o podobnych wymiarach doskonale nadają się do cieniowania. Jest to tylko punkt wyjścia – różne rodzaje i rozmiary igieł dają różne efekty, a ich opanowanie wymaga czasu i praktyki.

Sprawdź podkategorie:

activeshop.com.pl Reviews with ekomi-pl.com