Rękaw tatuażowy - jak go zrobić z głową?

Nie da się ukryć, że tatuaże cieszą się niemalejąca popularnością. Stanowią bardzo ciekawą i modną ozdobę ciała. Tatuaże noszą zarówno dziewczyny, jak i faceci. Spore powodzenie mają tatuaże pokrywające całą rękę, czyli tzw. rękawy. Tatuaż rękaw może prezentować się na skórze niczym spektakularne dzieło sztuki. Jeżeli myślisz o zrobieniu sobie właśnie takiego tatuażu, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego jak wykonać rękaw krok po kroku, aby zachwycał swoim wyglądem.

Spis treści

Wybierz stylistykę tatuażu oraz sprawdzone studio

Na samym początku zastanów się, w jakiej stylistyce chcesz mieć zrobiony tatuaż rękaw. Czy ma być kolorowy, czy może czarno-biały? Czy ma być zbudowany jako spójna całość, czy może ma składać się z małych, odrębnych wzorów? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, znajdź tatuażystę, który specjalizuje się w wybranym przez Ciebie stylu lub z innych powodów wzbudzi Twoje zaufanie.

Niezmiernie ważne jest zgłoszenie się do sprawdzonego i renomowanego salonu tatuażu. Poza tym, że Twój tatuaż będzie fachowo wykonany, będziesz mieć pewność, że w trakcie jego robienia zostaną zachowane wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa i higieny oraz będzie użyty najlepszej jakości sprzęt.

Nie ulega wątpliwości, że zrobienie tatuażu rękawa powinno być mocno przemyślaną decyzją z racji swojej wielkości, czasu poświęconego na jego wykonanie i pieniędzy, które trzeba wydać.

Zacznij od projektu

Kiedy znajdziesz już studio i tatuatora, musisz wraz z nim omówić swoje pomysły, sugestie i szczegóły przyszłego wzoru. Bardzo ważny w tym punkcie jest rozmiar Twojej ręki. Projektowany motyw musi dostosować się idealnie do kształtu i wielkości powierzchni, na której ma się znaleźć.

Omówienie detali stworzenia tatuażu rękawa jest niezmiernie istotne. Wizja tatuatora musi być zgodna z Twoimi planami i oczekiwaniami. Czasami zdarza się, że już w trakcie tatuowania można coś dodać lub zmodyfikować. Tym samym nie ma potrzeby zaplanowania projektu w każdym najmniejszym szczególe z matematyczną dokładnością. Najważniejszy jest ogólny zamysł i wyobrażenie całości projektu.

Pomysły na tatuaż rękaw w zależności od płc

Pomysły na tatuaż rękaw w zależności od płci

Jeszcze do niedawna dziewczyny nie decydowały się na robienie sobie tatuaży rękawów tak często, jak faceci. Wybierały raczej małe, subtelne i dyskretne wzory. Obecnie coraz więcej przedstawicielek płci pięknej wykazuje się śmiałością oraz odwagą i tatuuje sobie rękawy. Jednak motywy, które wybierają, nieco różnią się od męskich gustów.

Panie często decydują się na wątki roślinne lub florystyczne. Bardzo popularnym pomysłem na damski tatuaż rękaw jest mandala, która swoimi zawiłymi kształtami tworzą spójną, delikatną całość. Inną koncepcją są kolorowe motywy z komiksów lub popularnych animacji, a także wzory przedstawiające morskie lub leśne zwierzęta.

Jeżeli chodzi o chłopaków, to bardzo męskim i niesłychanie modnym tatuażem rękawem są maoryskie tribale. To był i nadal jest hit! Panowie na swój tatuaż rękaw wybierają też drapieżne i silne zwierzęta takie jak wilki czy tygrysy lub wzory powiązane ze sportem. Większość chłopaków decyduje się na czerń, jako dominujący, a często jedyny kolor tatuażu.

Sytuacja nieco się zmieniła, kiedy kolorowe tatuaże rękawy stały się również wyborem panów. Wówczas rozmyła się znacząco granica między damskimi a męskimi wzorami na rękawy. Kolorowe, często newschoolowe tatuaże wyglądają imponująco bez względu na płeć noszącej je osoby.

Zobacz nasze igły do konturowania

Tatuaż rękaw nie musi być spójną kompozycją

Mówiąc o tatuażach rękawach, nie można nie wspomnieć o bardzo „rozchwytywanym” trendzie,- atrakcyjnym i wybieranym przez obie płcie. Chodzi o pokrycie całej ręki małymi, niezwiązanymi ze sobą tematycznie, przeważnie dwukolorowymi wzorami. Często charakteryzującymi się stylistycznym miszmaszem. Ich ilość w dowolnym rozmieszczeniu pokrywa stopniowo rękę tworząc dokładnie efekt rękawa. Jest to dobre rozwiązanie dla niecierpliwców, którzy nie chcą chodzić z niedokończonym tatuażem, czekając na zagojenie się jego poszczególnych fragmentów.

Jak dużo czasu trzeba poświęcić na zrobienie tatuażu rękawa?

Jak dużo czasu trzeba poświęcić na zrobienie tatuażu rękawa?

Wykonanie tatuażu na całej ręce to przedsięwzięcie zdecydowanie czasochłonne. Nie jest możliwe skończenie go za jednym razem. Należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Zrobienie tatuażu rękawa najczęściej rozkłada się na 4 - 5 sesji po 3 - 6 godzin każda. Można przychodzić do studia raz na tydzień lub raz w miesiącu, to już indywidualna decyzja.

Zdecydowanie więcej czasu należy przeznaczyć na kolorowy tatuaż rękaw z dużą ilością detali niż jednokolorowy o nieskomplikowanym wzorze. Ta sama zasada dotyczy trudniejszych miejsc na ciele. Dłużej trwać będzie tatuowanie delikatnych i bardziej bolesnych części ręki jak np. łokcia, pachy czy zgięcia pod łokciem niż przykładowo bicepsa.

Ile kosztuje zrobienie tatuażu rękawa?

Nie jest możliwe podanie konkretnej kwoty za zrobienie tatuażu rękawa. Na cenę wpływa wiele czynników takich jak np. renoma i doświadczenie tatuatora czy wielkość miasta, w którym znajduje się studio, a także skomplikowanie wzoru. W dużych metropoliach jak np. Warszawa cena jednej sesji u znanego tatuatora to 1500 – 2000 zł (to ta optymistyczna wersja). Najlepiej jednak jeszcze przed wykonaniem tatuażu dopytać o dokładną cenę i niestety być przygotowanym na duży wydatek.