Jak ustawić maszynkę do tatuażu?

Jak przygotować maszynkę do tatuażu? To pytanie zadaje sobie szczególnie wielu początkujących tatuażystów. Odpowiednia regulacja maszynki jest niezwykle ważna, wymaga doświadczenia, a przede wszystkim cierpliwości. Dowiedz się, jak powinno przebiegać m.in. poprawne ustawianie rotacyjnej maszynki do tatuażu.

Spis treści

Jak przygotować maszynkę do tatuażu?

Zanim zabierzesz się za ustawianie jakiejkolwiek maszynki, zadbaj o higienę. Wyczyść i zdezynfekuj urządzenie, którym chcesz tatuować. Upewnij się również, że masz przygotowane wszystkie niezbędne akcesoria, a Twoje stanowisko pracy jest uporządkowane. Następnie umyj dokładnie ręce, osusz je i załóż rękawiczki jednorazowe. Teraz możesz przystąpić do regulacji wybranego narzędzia.

Jak ustawić maszynki do konturu, a jak do wypełnień?

Regulacja maszynki to jedno, wielu tatuażystów trapi również to, jak ustawić zasilacz do tatuażu. O ile urządzenie wyposażone jest w jedno pokrętło, sprawa wydaje się dość prosta. Komplikacje pojawiają się w przypadku zaawansowanych zasilaczy z wieloma przełącznikami. Wraz z nabieraniem doświadczenia z pewnością wypracujesz własne ustawienia, które będą idealnie dopasowane do specyfiki Twojej pracy. Jak ustawić maszynki do konturu? Przyjęło się, że podczas tworzenia linii najlepiej sprawdza się napięcie 7,5–8,5 V. Jak natomiast ustawić maszynki do wypełnień i cieniowania? W tym przypadku warto wybrać zakres 8–10 V.

Jak ustawić maszynkę typu pen?

Zastanawiasz się, jak ustawić maszynkę typu pen? Ustawianie takiej rotacyjnej maszynki do tatuażu może różnić się od posiadanego modelu. Niektóre z nich wyposażone są w możliwość zmiany krzywki czy regulację skoku. Inne z kolei umożliwiają zmianę wielu różnorodnych parametrów, które można dopasować do własnych preferencji. Kiedy uporasz się z mechaniczną regulacją, możesz przejść do składania pena. W przypadku tego typu urządzenia, wystarczy przeciągnąć rękaw na maszynkę i zakleić ją taśmą. Należy pamiętać o tym, aby skleić jednocześnie uchwyt. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci proponują uchwyty jednorazowego użytku. Za ich pomocą można wykonać zaciśnięcie rękawa ochronnego tuż pod uchwytem poprzez o-ring. Na końcu trzeba tylko zamontować wybrane kartridże do tatuażu i ustawić wysuw igły, a następnie przejść do pracy.

Ustawianie kątowej maszynki do tatuażu – jak powinno wyglądać?

Jak wygląda ustawianie rotacyjnej maszynki do tatuażu? Oczywiście na początku należy upewnić się, że urządzenie jest odpowiednio wyczyszczone i zdezynfekowane. Po założeniu rękawiczek można rozpocząć ustawianie kątowej maszynki do tatuażu. Tego typu modele wyposażone są w różnorodne funkcje, które można dopasować do preferencji tatuażysty. Dzięki temu praca z takim narzędziem jest przyjemna i łatwiejsza. Gdy tylko przetestujesz i dopasujesz wszystkie ustawienia, można przejść do przygotowania właściwego.

Tradycyjne igły do tatuażu

Jeśli wybierasz tradycyjne igły do tatuażu, zamontuj najpierw do rury odpowiednią końcówkę, która będzie pasowała do wybranych przez Ciebie igieł. Następnie sprawdź, czy igły nie mają żadnych defektów, nie są postrzępione, a także upewnij się, że są odpowiednio ostre. Po tym kroku możesz włożyć gryf i nałożyć uchwyt mocujący igłę na złącze silnika. Za pomocą uchwytu ze śrubą, dokręć solidnie rurę. Teraz ustaw wysuw igły i sprawdź, czy nie wystaje zbyt daleko, zarówno w czasie pracy, jak i spoczynku. Na koniec można ustabilizować igłę dwoma gumowymi opaskami, aby pracowała płynniej. Dzięki temu będziesz mógł lepiej kontrolować wibracje podczas tatuowania.

Uchwyty na kartridże

Obecnie dużą popularnością cieszą się kartridże, które można montować w maszynkach rotacyjnych i cewkowych za pomocą specjalnego uchwytu. Można go zamontować bezpośrednio na maszynce i umieścić w nim kartridż. Wyposażone są w pręt napędowy tzw. popychacz, który pełni funkcję igły. Jego zadaniem jest przenoszenie ruchu silnika bezpośrednio na kartridż. Zwykle bezpośrednio na uchwycie można również wyregulować wysuw. W tym przypadku również można zastosować gumki do stabilizowania popychacza, choć nie jest to konieczne.

Jak wygląda ustawianie cewkowej maszynki do tatuażu?

Ustawianie maszynki cewkowej pod względem mechanicznym jest dość skomplikowane. Najlepiej skorzystać w tym przypadku z rad dobrego nauczyciela. W urządzeniach tych można regulować wysuw igły, skok, ustawić bicie, a także wymienić niektóre części, aby maksymalnie dopasować ją do swoich preferencji. Jeśli zamierzasz wykonać skomplikowany tatuaż, obejmujący cieniowanie i linie, warto od razu przygotować dwie maszynki.

Po zakończeniu ustawień mechanicznych, sprawdź odległość śruby kontaktowej od przedniej sprężyny. Jeżeli jest odpowiednia, wyjmij przygotowaną rurę i igłę z opakowania – upewnij się, że nie mają żadnych defektów. Teraz możesz przejść do umieszczenia igieł lub kartridża w rurze, a następnie podłącz ją do maszynki. Przykręć rurę do maszynki i umieść igłę na kotwicy. W kolejnym kroku umieść dwie gumowe opaski wokół maszynki, dzięki czemu ustabilizujesz igłę. Ustawianie cewkowej maszynki do tatuażu zakończ przymocowaniem przyłącza clipcord. Opakuj urządzenie w torebkę i osłoń przyłącze rękawem. Teraz możesz przystąpić do tatuowania!